Eskişehir Haber | Muhabir26

Vaka sayılarımız çok azaldı

REKLAM ALANI
Vaka sayılarımız çok azaldı

Türkiye genelinde kademeli normalleşme süreci devam ederken İstanbul’un corona virüs karnesine ilişkin bir açıklama geldi. İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki vaka oranının çok azaldığını söyledi. Memişoğlu, ”Haziran, temmuz ve ağustos aylarının daha rahat geçeceğini, aşılama yaparsak da bu sene salgında büyük vaka sayılarının olmayacağına inanıyorum” dedi. Öte yandan Memişoğlu, geçtiğimiz günlerde, aşılama sürecindeki randevu talebine dikkat çekmiş, ”Kapasitelerimizin yüzde 20- 30’unu ancak kullanıyoruz” demişti.
İstanbul’da özellikle yaz döneminde corona virüs salgınında herhangi bir sorun beklenmediği söylendi.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’nin açılışına katılan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, kentteki vaka ve aşı oranındaki son durumu değerlendirdi.

VAKA SAYILARI DÜŞTÜ

Covid-19 ile ilgili başarılı bir süreç geçirdiklerini belirten Prof. Dr. Memişoğlu, “Toplumun uyumu, sağlık çalışanlarının büyük özverisiyle şu anda vaka sayılarımız çok azaldı. Devam etmesi için herkesin farkındalığını koruyarak uyumlu olması gerekiyor. Haziranda aşılamayı büyük oranda sağlamış olacağız” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ