Eskişehir Haber | Muhabir26

Necati Ateş mahkemeyi kazandı BAKIN NELER SÖYLEDİ?

REKLAM ALANI
Necati Ateş mahkemeyi kazandı  BAKIN NELER SÖYLEDİ?

Necati Ateş 700 bin euroluk davayı kazandı ama kulüp düzlüğe çıkana kadar bekleyeceğini söyledi ve ekledi, “Çünkü ben dostum.”

Eskişehirspor forması ile 2,5 sezon geçiren ve daha sonra ayrılan ünlü futbolcu Necati Ateş hakkında Temmuz ayında o dönemki  yönetimden açıklama gelmiş,  kulübün 12 milyon liralık zarardan kurtulduğu Necati’nin mahkemeyi kaybettiği ifade edilmişti. O tarihte Süha Medya bünyesindeki Muhabir 26 ve Haber Bitmez sitelerine önemli açıklamalarda bulunan Ateş zehir zemberek konuşarak, “Benim alacağım 12 milyon deniliyor ama değil. 4,5-5 milyon liralık bir alacağım var. Ayrıca mahkemeyi kaybetmedim yargıtay davanın yeniden görülmesini istedi. Aslında her şey yeni başlıyor. Beni taraftarın önüne atarak linç edilmek istendim. Mahkemeyi kazansam da kulübün yakasına yapışmam. Göreceksiniz? Ben dostum. Eskişehirspor’u seviyorum. Transfer açılsın çalıştım. Ayıp ediliyor” demişti.

Ve Necati Ateş’in davasında hakim tecrübeli golcüyü  haklı buldu. Ateş 700 bin euro yani yaklaşık 5 milyon TL’yi almaya hak kazandı. Bu da Eskişehirspor’a  4 milyon 600 bin TL ve ayrıca 2014 yılından bu yana geçen sürenin faizi ve de  avukatlık ücretinin de eklenmesi ile yaklaşık 7 milyon TL’nin Es Es’in sırtına yeni bir yük binmesine neden oldu.  Çıkan mahkeme kararının ardından Muhabir 26 ve Haber Bitmez’eözel  açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın yardımcı antrenörü Necati Ateş, “Beni linç ettirmek isteyenler şimdi neredeler. Düşman kazanmak kolay ama ben onların oyununa gelmedim, gelmeyeceğim. Yine Eskişehirspor’un menfaatlerini düşüneceğim” dedi.

 

“HALA SÖZÜMÜN ARKASINDAYIMK. ÇÜNKÜ BEN DOSTUM”

Necati Ateş, “O zaman söylemiştim bu mahkeme yeniden başlıyor haksızlık ediliyor diye. 700 bin euro alacaklarımı mahkeme kararı ile kazandım. O gün söyledim yine söylüyorum ben dostum. Beni bazı yöneticiler o dönem linç ettirmeye çalıştılar. Herkes gibi kulübü icraya vermeyeceğim. Eskişehirspor’un menfaatleri daha önemli. Tek isteğimde kulübün eski günlerine dönebilmesi. Biz oradayken kulüp Avrupa hedefliyordu, Türkiye Kupasında final oynuyorduk. Ben dostum derken hala sözümün arkasındayım. Düşman kazanmak kolay. O gün yani Temmuz ayında sosyal medyada bana yapılanları veya yaptırılanları başkası olsa unutmaz bugünde kulübün üzerine gelirdi. Ama ben yapmıyorum. Kulüp düzlüğe çıkana kadar bekliyorum. Bir gün paralı birileri gelir her şey düzelirse otururuz ve yardımcı oluruz. Çünkü Eskişehirspor sevgim her zaman devam etti, edecekte. Kulübün içinde bulunduğu durumdan da biran önce kurtulmasını her taraftar gibi bende istiyorum” diye konuştu.

 

İŞTE 25 TEMMUZ’DA YAŞANANLAR

Necati Ateş , “Alacağım 12 milyon TL değil!”

 

Necati Ateş konuştu

“ES ES’E ZARAR VERMEM”

Eskişehirspor’da haksız fesih yapıldığı gerekçesi ile Yargıtay’ın 12 milyon TL’lik kararı bozduğu ve kulübün büyük bir yükten kurtulduğu haberleriyle ilgili konuşan konunun muhatabı Necati Ateş Muhabir26’ya önemli açıklamalarda bulundu. Eskişehirspor Süper Ligde oynarken Galatasaray’dan transfer olan ve yaklaşık 2 sezon Kırmızı Siyahlı formayı giyen Necati, haksız fesih yaptığı gerekçesi ile 12 milyon TL’lik davanın kapandığı ve o paranın ödenmeyeceği yönünde yapılan açıklamalarla ilgili cevap hakkını kullandı. Kendisinin kamuoyunun önüne yıpratılmak için atıldığını ifade eden eski golcü alacakları ve süreçle ilgili detayları aktardı. Necati Ateş, “Öncelikle böyle bir konu ile anılmak beni çok üzdü. Çok değer verdiğim ve hayatımda önemli bir yer edinen Eskişehirspor’da bana karşı saldırı yapılmasına gerçekten bir anlam veremedim. Konunun detayları hiçte anlatıldığı gibi değil.”

 

“ALACAĞIM 12 MİLYON DEĞİL”

Necati, “Eskişehirspor’da çok özel günler geçirmiştim. Sonra Kayseri Erciyesspor’a gittim. O sezon sözleşmem  1,5 milyon euroydu. Eskişehirspor’da oynadığım dönemden kalan  700 bin euroyu  hak ettiğim için istedim ve kulübün daha çok maddi açıdan zorlanmaması için önünü açtım. Sonra mahkeme ve yargıtay süreci yaşandı. Yargıtay mahkemenin tekrar görülmesi için kararı bozdu. Ve yeniden bir yargı süreci yaşanacak. Ama kamuoyuna Necati’nin 12 milyon TL alacağından kurtulmuş ve dosya kapanmış gibi bir imaj verildi. Bu arada benim alacağım da 12 milyon TL değil, 700 bin euro yani 4,5- 5 milyon TL’dir. ”

 

“RESMİ SİTEDEN AÇIKLANSIN”

Necati Ateş, “Kamuoyu önünde bana karşı bir linç ortamı yaratılmak istendi. 5 milyon alacağım, 12 milyon denildi. Dava bitti, böyle bir borç yok denildi. Dava bitmedi. Tekrar başlıyor. Ve o günkü kur ve şartlarla alacağım 700 bin euroydu.  Madem öyle  kulüp resmi siteden bunu yayınlayabilir. Ama öyle bir şey yok. Biz bu kulüpte paragözlük yapmadık. Hatta kulübün önünü açtık. Ayrıldığımız günden buyana da süreçleri hep yakından takip ettim. Yaptığımız şeyler görmezden geliniyor. Bugüne kadar bunların hiç birisini söylemedim.”

 

“TRANSFER YASAĞININ KALKMASINA UĞRAŞTIM”

 

Necati, “Şimdi ben kötüymüş gibi gösteriliyorum. O günün şartlarında param ödenebilirdi. Bugün 2 katından bile fazla şekilde olmayan rakamlar söyleniyor. Ben im Eskişehirspor’u ne kadar sevdiğimi en iyi yakınlarım bilir. İmza vermeyen oyuncularla tek tek görüştüm. Hatta Kaan Ay Başkan zamanında devre arası yasağın kalkma sürecinde en az 30 oyuncu ile konuştum verin imza dedim ve bir çoğundan aldım. Yani 15-20 futbolcudan. Başka meselelerde başka oyuncuları ikna etmek için çabaladım. Bunları kimse ne gördü, ne bildi. Kaan Ay Eskişehir’de isteyen sorabilir. Eskişehirspor bizim kulübümüz. Her zamanda destek için yanındayım. Ama ortada bir de emek var. Çok üzüldüm bu talihsiz açıklama için. Tekrar söylüyorum ne zaman ne gerekirse yine koşa koşa gelirim yardıma. Kendim ile ilgili konularda da yardımcı olurum. Eskişehirspor’un yeri burası değil. Tekrar eski günlere dönmesi için el birliği yapmamız gerekiyor.”

 

“DAVAYI KAZANIRSAM İSTEMEM”

Necati Ateş son olarak, “Ben Eskişehirspor’da çok özel günler yaşadım. Bu takım Avrupa’ya ilk 6’ya oynuyordu. Türkiye Kupası finali oynadık. Taş gibi takımımız vardı. Herkes bizden korkardı. Darmadağın ettiler. Neymiş dava kapanmış. Dava yeniden başlıyor. Yarın ben bu davayı yeniden kazandım dimi. Ne o parayı gelirim hemen verin diye isterim, ne kulübü sıkıntıya sokarım. Süper lige çıkana kadar beklerim. Sonra çıktımı verdin paramı yine demem. Bunu yapılandırın parça parça ödeyin derim. Bu Necati Ateş sözüdür. Başkaları gibi oynamışım bitmiş, gitmiş de diyebilirdim ama demem.  Ben dostum dost. Bıraksınlar bu işleri. Benim taraftarla arama kimse giremez. Beni bilen bilir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ