Eskişehir Haber | Muhabir26

Kredi kartı borcu olana bir destek daha

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta kredi kartı borcunu ödemekte güçlük çeken vatandaşların mevcut borçlarını daha kolay ödeyebilmeleri için Ziraat Bankası’nın kredi kullandıracağını söylemişti. Şimdi yine bir kamu bankası olan VakıfBank da kendi müşterilerine yönelik kredi kartı ve kredi borcu yapılandırmasına gideceğini açıkladı.

REKLAM ALANI
Kredi kartı borcu olana bir destek daha

VakıfBank, dün kredi kartlarına ödeme kolaylığı sağlanması, aksamadaki bireysel ve ticari kredilerin ödemesiz dönem ve düşük faiz oranıyla yapılandırılması ile takipteki ticari kredi faizlerinin sıfırlanmasını içeren üçlü bir yapılandırma paketinin müjdesini verdi. Bankanın sağladığı bu kolaylığın ayrıntıları ise şöyle:

ÖDEME KOLAYLIĞI

Banka, ‘kredi kartı ödeme kolaylığı kampanyası’ ile bireysel kredi kartı müşterisine 60 aya varan vadelerle borç yapılandırma imkânı tanıyor. 24 aya kadar olan yapılandırmada faiz yüzde 1.10, 24-60 ay vadelerde yüzde 1.20 olacak.

Kampanyadan VakıfBank bireysel kredi kartı müşterileri yararlanabiliyor. VakıfBank müşterisinin başka banka hesabında da kart borcu varsa bu fırsat o kart için de geçerli. Burada borcun 31 Aralık 2018’den önce oluşması gerekiyor.

FAİZİ YÜZDE 0.98

‘Düşük faizli yapılandırma kampanyası’ ile de VakıfBank’taki borçları 3 milyon liranın altında olan ve 2018 sonu itibarıyla ödemesinde 31 gün ve üstü aksama bulunan müşterisine, 6 aya varan ödemesiz dönemle yapılandırma imkânı tanıyor. Bireysel müşteri borcunu 3 ay ödemesiz 36 aya varan vadeyle, ticari müşteri ise 6 ay ödemesiz 60 aya kadar aylık yüzde 0.98’den başlayan faiz oranıyla yapılandırabiliyor

TAKİPTEKİ KREDİ İÇİN

Banka bu kampanyası ile de takipteki borçlarından kurtulmak isteyen birey veya ticari işletmeye çözüm sunuyor. VakıfBank, 2018 sonundan önce 100 bin liranın altındaki kredisi takibe aktarılan müşterisinin, borcunu peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemesi halinde, takibe aktarım sonrası tüm faizlerini sıfırlıyor. Yararlanmak isteyen müşterinin 30 Nisan’a kadar başvurması gerekiyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ