Eskişehir Haber | Muhabir26

Kentpark’ta satranç turnuvası düzenlendi

REKLAM ALANI
Kentpark’ta satranç turnuvası düzenlendi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenlediği Satranç Turnuvası, lisanslı ve lisansız 83 yarışmacıyı Kentpark’ta ağırladı. Türkiye’nin dört bir yanındaki 11 ilden turnuvaya katılan yarışmacılar 3 gün boyunca kıyasıya mücadele ettiler.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi kültür, sanat, spor, eğitim gibi birbirinden farklı ilgi alanları için açık hava etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor. Son olarak satranç meraklılarını turnuvada bir araya getiren Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir’in yanı sıra Akara, Antalya, Balıkesir, Bolu, Bursa, Çanakkale, Hatay, Konya, Mardin ve Sakarya illerinden gelen 83 sporcuyu 9-11 Temmuz tarihlerinde Kentpark’ta ağırladı.

Turnuvada yarışan sporcuları final gününde ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara ve Gençlik ve Spor Dairesi Başkanı Neşet Arduç sporculara başarılar dilediler.

Turnuvada yarışan otizmli özel çocuk Ömer Berkay Türkyılmaz ile de özel olarak ilgilenen Başkan Büyükerşen, Ömer Berkay Türkyılmaz’ı ve ona destek olan ailesini tebrik ederek, satrancı hiç bırakmamasını tavsiye etti. Büyükerşen, turnuvanın Başhakemi Ahmet Ceylan ile de satranç oynadı.

Satranç Turnuvası’nda 16 yaş altı grubunda 1. Ömer Umut Köseoğlu, 2. Arda Tuna Karacan, 3. Kerem Arhan Akyüz, açık kategoride 1. Ataberk Türkmen, 2. Yiğitcan Türkoğlu, 3. Emir İldaşer, şölen grubunda ise 1. Taylan Doğan, 2. Kemal Ergin, 3. Canan Fitoz, 4. Ömer Berkay Türkyılmaz oldu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ