REKLAM ALANI
Eskişehir Haber | Muhabir26

Gazeteciler Cemiyeti uyardı

REKLAM ALANI
Gazeteciler Cemiyeti uyardı

Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, asparagas haber yapan bir-iki internet sitesinde korona virüs vakalarıyla ilgili duyuma yönelik yapılan haberlerin vatandaşlarımızı endişeye sevk ettiğini resmi kurumların acıklamalar disındaki haberlere inanılmasını istedi

Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “ Pandemi döneminde korona virüs vakalarıyla ilgili haberlerde öncelikle gazetecilerin sorumlu davranması gerekmektedir. Eskişehir’de yaygın basın temsilcilerinin, yerel gazete ve gazetecilerin ve internet haber sitelerinin bu sorumluluk içinde davrandıklarını görmekteyiz. Ancak sorumsuz bazı internet sitelerinin bu sorumluluk bilinci dışında hareket ederek, halkı endişeye sevk eden haberler yaptığı gözlemlenmektedir. Bu tür konularda duyuma göre haber yapmak son derece sakıncalı ve tehlikelidir. Bütün dünyada ve ülkemizde olduğu gibi şehrimizde de korona virüs vakaları görülmektedir. Bu nedenle karantinaya alınan apartmanlar, sokaklar ve köyler olmuştur. Kurumlarda da bireysel vakalar görülmektedir. Bu asla bir kurumun tamamını bağlamaz” denildi.
Açıklamada ayrıca, vatandaşların bir-iki internet sitesi ve sosyal medyada verilen duyuma dayalı yalan-yanlış haberlere itibar etmemesi, Sağlık Müdürlüğü ve Valilik tarafından yapılan resmi açıklamalar haricindeki haberlere itibar edilmemesi istendi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ