Eskişehir Haber | Muhabir26

Eskişehirspor Son Dakika

Şehirde dünden bu tarafa konuşulan konuların başında geliyor Halil Ünal…

REKLAM ALANI
Eskişehirspor Son Dakika

Taraftarın Eskişehirspor’a destek olmayan siyasilere tepki olarak başlatmış olduğu, “Benim oyun Eskişehirspor’a” kampanyası ülke gündemine oturmuştu. Taraftar kendi adayını mı çıkartacak dedikoduları kulaktan kulağa dolaşırken biranda gündeme Başkan Halil Ünal ismi geldi. Hem de AK Parti kulvarlarında. Daha önce Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile medya aracılığı ile atışan ve Eskişehirspor’a destek vermemesini eleştiren Ünal’ın bu sert çıkışı Büyükerşen’e karşı tepkileri yol açmıştı. Kulüp Başkanı Halil Ünal’a sert sözlerle karşılık veren Büyükerşen’e aynı gün Ünal cephesi tesislerde düzenlemiş olduğu basın toplantısı ile daha ağır sözler sarf etmişti.

Bu toplantının ardından Kanal 26 televizyonunu Eskişehirspor tesislerinde yapmış olduğu canlı yayın ile konuyu değerlendirmişti. Yorumcular Muharrem Esen, Ali İhsan Sarıçoban ve Süha Bozkurt iki tarafı da eleştirerek hatalarını dile getirmişti. Gazeteci Süha Bozkurt ise, “Es Es’e destek vermemenin bahanesi olamaz. Şehirde insanlar sadece kaldırım, asfalt veya çöp toplamak için değil Eskişehirspor’a da destek vermek içinde oy veriyor belediyelere. Çünkü Es Es’e destek vermekte bir hizmettir. Kimse belediyenin kasasından para istemiyor ki. Bunun onlarca modeli var. Mesela Odunpazarı ve Tepebaşı imkansızlıklar içerisinde kaynak yaratabiliyor. Neden kulübe sırt çeviriyor Yılmaz hoca” demiş ve esprili bir şekilde örnek vermek için, “Yani taraftar ve şehir olarak kulübe destek almak için Halil Ünal’ı mı aday gösterelim. Her halde bu iş bu şekilde olacak” demişti.

İşte bu espri aradan geçen süreçte dallanmış, budaklanmış, ciddiyet kazanmış ve kapalı kapılar arkasında konuşulmuş. Halil Ünal AK Parti cephesi ile bir araya gelmiş. Ciddi ciddi bu adaylık konusu masaya yatırılmış. Ve dün şehrin tirajı düşük gazetelerinden Anadolu’da yapılan habere göre Halil Ünal’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olabileceği, hatta yapılan kamuoyu araştırmasında da isminin ön plana çıktığı gündeme getirildi. Edinilen bilgiler ise Ünal’ın olası bir durumda aday gösterilebileceği yönde geliyor. Dün yoktu, bugün ihtimal oldu, yarın ne olacak bilinmez ama Eskişehirspor cephesinde artık Halil Ünal’ın potansiyel bir aday olabilme ihtimali var. Orası kesin…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ