Eskişehir Haber | Muhabir26

Eskişehir’in en güvenli yeri neresi? Turistler nereleri görmek istiyor? İşte cevabı…

Eskişehir’in en güvenli yeri neresi? Turistler nereleri görmek istiyor? İşte cevabı…

Şu ve benzer haberleri son yıllarda sürekli okur hale geldik, “Eskişehir Türkiye’nin en güvenli şehri.” Emniyetin titizlikle yürüttüğü çalışmalar sonucu ve eğitim düzeyin yüksek oluşundan dolayı Eskişehir içinde yaşayanlar için huzur kenti konumunda. Bir diğer konusu ise gece hayatı. Turizm ve öğrenci şehri olan Eskişehir’de bir çok gece kulübü ve eğlence mekanı bulunuyor. Sayıları her ne kadar hızla artsa da Eskişehir’de yaşayanlar güven duydukları yerleri tercih etme konusunda net durumda.

ZİRVE DE 222 VAR
Yapılan bir araştırmaya göre gece kulüpleri bazında özel güvenliği üst sevide olan ve huzur duyulan mekan olarak şehir halkı 222’yi seçti. Yüksek güvenlik, müşteri kalitesi ile içeriğinin ve etkinliklerinin fazlalığı ile 222 uzun yıllardır sadece Eskişehir’in değil Türkiye’nin önde gelen gece kulüpleri arasında gösteriliyordu. Neredeyse yok denecek kadar az olayın yaşandığı ünlü gece kulübünü Mood takip ediyor. Son 3 yılın baz alındığı araştırmada sürpriz bir mekanda bulunuyor. Kısa bir süre önce hizmete giren İF’te güvenli mekanlar arasında gösteriliyor.

BARLAR SOKAĞI ÇIKIŞTA
Daha önceki yıllarda bir çok kişinin tedirgin olduğu ve bir çok kez ölümlü olayın yaşandığı için gitmeye çekindiği Barlar Sokağı herkesi tedirgin ediyordu. Yaklaşık 1 yıldır emniyetin kontrolünü arttırmasının yanı sıra mekanların özel güvenlik konusunda daha da hassas oluşu ile Barlar Sokağı güven duyulan yer haline gelmeye başladı. Emniyet güçlerinin 24 saat kontrol altında tuttuğu Barlar Sokağında olaylar yok denecek kadar düşerken, kavgalarda da gözle görülür azalma yaşandı.

ODUNPAZARI EVLERİ VE BALMUMU MÜZESİ
Şehre turist olarak gelen ve soru yöneltilen anket katılımcıları ise görmeyi en çok istedikleri yerler arasında, “Odunpazarı Evleri, Balmumu Heykeller Müzesi, Sazova Parkı (Şatonun olduğu park,) 222 ve Barlar Sokağının olduğunu söylediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ