REKLAM ALANI
Eskişehir Haber | Muhabir26

Eskişehir’de ilk oldular

REKLAM ALANI
Eskişehir’de ilk oldular

Tebrikler Atayurt

Pandemi süreci nedeniyle yeni ders yılına oldukça tedbirli hazırlanan Atayurt Okulları “Benim Okulum Temiz Belgesi” almak üzere Türk Standartları Enstitüsüne resmi olarak başvuruda bulunmuştu. Covid-19 Salgınla mücadele, hijyen ve sanitasyonla ilgili okulumuzda yapılan faaliyetleri ve önleyici tedbirleri gösteren belgelerin kabulünden sonra Eskişehir TSE yetkilileri saha ziyaretinde bulundular. “Hijyen şartlarının geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzunda istenilen tüm kriterler doğrultusunda yapılan inceleme ve denetim sonucunda Eskişehir’de benim okulum temiz belgesini ilk olarak Atayurt Okullarına verildi.
Genel Müdürü Hikmet Ertürk yaptığı konuşmasında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan “Benim Okulum Temiz” uygulamasına başvuran ve Eskişehir’de belgeyi alan ilk okul olduğumuzu belirterek, tüm çalışmaların bizlere emanet edilen öğrencilerimizin daha hijyenik, güvenli ve sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmeleri için yapıldığını söyledi.
Hikmet Ertürk,Eskişehir’de “Benim Okulum Temiz” Belgesi almaya hak kazanan “ilk”okul olmanın haklı gururunu yaşarkenuygulamanın ve sürdürülebilir olmasının sağlanmasının önemine de dikkat çekerek, “okulumuzu ziyaret eden Eskişehir Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Sayın Muhammet Taha Güven ve TSE Eskişehir Belgelendirme Müdürü Sayın İsmail Kaynarca’ya, törene katıldıkları için teşekkür etti. Kurumumuzda olması gereken ihtiyaçların ve tedbirlerin alınmasında emeği geçen Kurucumuza, yöneticilerimize, “Atayurt Sağlıklı Eğitim Ortamı Oluşturma ve Sürdürme Komisyonu” ekibimize, idareci arkadaşlarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ederiz” dedi.
Daha sonra Türk Standartları Enstitüsü Müdürü İsmail Kaynarca; “Atayurt Okullarının yapılan denetim sonucunda Kılavuzda belirtilen kriterlere uygun bir okul olması nedeniyle Eskişehir’de ilk olarak “Benim Okulum Temiz” Belgesini hak ederek aldıklarını, bu belgenin alınmasında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ettiğini bildirdi. Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Muhammet Taha Güven de Atayurt Okullarının bir ekip olarak örnek bir çalışma sürdürdüğünü ve “Benim Okulum Temiz” Belgesini almayı hak ettiklerini, önemli olanın Genel Müdürün söylediği gibi alınan tedbirlerin sürdürülebilir olmasının önemine değindi. Tüm çalışanları ve emeği geçenleri tebrik etti.
Konuşmaların bitiminde TSE Eskişehir Belgelendirme Müdürü tarafından Atayurt Okulları Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın’a benim okulum temiz takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ