Eskişehir Haber | Muhabir26

“DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ”

“DİJİTAL DÖNÜŞÜM ZİRVESİ”

Türkiye Bilişim Derneği Eskişehir Şubesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen “Sağlıkta Dijital Dönüşüm Zirvesi” 24 Nisan Çarşamba günü Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.
“Dijitalleşen Sağlık”, “Sağlıkta Fütüristik Yaklaşımlar” ve “Sağlıkta Girişimcilik” başlıkları ile 3 oturumdan ve çağrılı konuşmacıların katılacağı zirve, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacak. Etkinlik hakkında bilgi veren TBD Eskişehir Şube Başkanı Av. Dr. Barış Günaydın, “Türkiye’de “Sağlık Alanında Dijital Dönüşüm Politikaları, Dijitalleşen Sağlık, Sağlıkta Fütüristik Yaklaşımlar: Yapay Zekâ ve Sağlık Alanında Teknolojik Girişimcilik” konularının ele alınacağı zirve; kamu, üniversite ve özel sektördeki sağlık, bilişim temsilcilerinin ve bu alandaki tüm paydaşların ortak buluşma noktası olmayı hedefliyor” dedi.
Günaydın, sağlık alanında ekonomik gelişimin ve sürdürülebilir kalkınmanın sağlanmasında; küresel rekabetçilik endeksinin arttırılmasında özgün ve ileri teknolojilerin milli imkânlarla geliştirilmesinin önemli bir yer tuttuğunu ve itici güç oluşturacağını dile getirdi. Yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi ve üretilmesine daha fazla kaynak ayrılması, nitelikli insan gücünün arttırılması, ürün odaklı AR-GE teşvik mekanizmalarının oluşturulmasına yönelik önerilerin tartışılacağı etkinliğin, sağlık alanında farkındalık yaratılmasına olanak sağlayacağını ifade eden Barış Günaydın, “Sağlıkta Dijital Dönüşüm Zirvesi”ne tüm ilgilileri davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ