Eskişehir Haber | Muhabir26

BU İŞİN SONU KÖTÜ

BU İŞİN SONU KÖTÜ

Aralarındaki kriz bir türlü bitmiyor

Eskişehir’in 3 sevilen Belediye Başkanları arasındaki krizi artık duymayan kalmamıştır. Her şey Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un bir danışmanı tarafından yapıldığı düşünülen parti içi üyelikler ve delege seçimleri ile başladı. Bunun sonucunda Kurt’un kurultay delegeliğinde Yılmaz Büyükerşen’e oy farkı atması ve Ahmet Ataç’ın ise herkesten çok sevilmesine rağmen sandıktan çıkmamasıyla sonuçlanınca olanlar oldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i bunu kendisine karşı hakaret, Ahmet Ataç’ın ise küçük düşürülmeye çalışıldığını düşünmesi birde İl Başkanlığı konusunda kendilerinin değil Kazım Kurt’un desteklediği adayın kazandırılması iplerin kopmasını sağladı.

Ve önce Büyükerşen’e yakın olan Avukat Hüseyin AkçarOdunpazarındaki görevinden kovuldu, sonra Kurt’a yakın Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru Büyükşehir’deki işinden sürülerek başta Sivrihisar ardından da Alpu’ya gönderildi.

Her şey bununla da sınırlı kalmadı. Büyükerşen ve Ataç yan yana kol kola girerek danışmanın kurbanı olan Kurt’a büyük cephe aldı. Hatta bir gün açılışta elini uzatan Kazım Kurt’un eline vurarak tokalaşmayan Ahmet Ataç durumun ciddiyetini gösterdi.

CHP Genel Merkezi ise bu sıkıntının çözülmesini isterken danışmanlar boyutunda bazı Genel Başkan Yardımcıları üzerinden birilerinin dönemi bitiyor biz direk Ankara ile dirsek temasına geçelim diyerek yine danışman oyunlarına maruz kalındığı ifade ediliyor. Olan ise bu 3 Belediye Başkanının sevenlerine ve partililere oluyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ