Eskişehir Haber | Muhabir26

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Odunpazarı Kant Konseyi, yeni mahalle meclisleri ile büyümeye devam ediyor. Karapınar Mahallesi’nde oluşturulan mahalle meclisi ile Odunpazarı genelindeki mahalle meclisi sayısını 14’e çıkaran Odunpazarı Kent Konseyi, Orhangazi Mahalle Meclisi’nin kurulması ile bu sayıyı 15’e çıkardı.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Orhangazi Halk Merkezi’nde gerçekleştirilen genel kurula Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’un yanı sıra Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru ile Orhangazi Mahallesi sakinleri katıldı. Genel kurulda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Kurt, vatandaşların dilek ve şikâyetlerini dinledi. Vatandaşların sorularına da cevap veren Başkan Kurt, burada yaptığı konuşmada mahalle meclislerinin önemine dikkat çekti. Başkan Kurt, vatandaşlara “Birilikte planlayalım, birlikte yönetelim” dedi.

Mahallelerde yaşanan sorunların mahalde oluşturulacak ortak akıllar ile daha kolay çözüleceğini kaydeden Başkan Kurt, bu nedenle kurulan mahalle meclislerinin çok önemli olduğunu söyledi. “Biz mahallemize sahip çıkıyoruz, gönüllüyüz. Mahalle Meclisi olduk deyin. Ben bu işle ilgili çalışmak istiyorum diyen herkesin burada durması lazım. Çünkü her sokakta, her okulda, camide başka bir sorun var. Bunlar artık oluşacak ortak bir akılla, düzene sokulabilir” diye konuşan Başkan Kurt, mahallelerde yaşanan sorunları en iyi o mahallede yaşayanların bildiğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ