Eskişehir Haber | Muhabir26

BAŞKAN ATAÇ ORKESTRA YÖNETTİ

BAŞKAN ATAÇ ORKESTRA YÖNETTİ

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası ve Koroları, 4’üncü yılında verdiği 23 Nisan Çocuk Bayramı konseri ile izleyicileri adeta mest etti.

Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen konser ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen konsere Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in yanı sıra çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Konserde Fevzi Çakmak Orkestrası, Ulvi Cemal Erkin ve Cemal Reşit Bey Orkestrası, Ahmet Adnan Saygun Orkestrası ve Gençlik Korosu 17 eseri başarı ile seslendirerek izleyicilerden tam not aldı. Konserin son eseri olan Derya İnanç’ın bestelediği Hayat Tepebaşı’nda Marşı’nı ise sahneye alkışlar ve tezahüratlar eşliğinde çıkan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yönetti. Orkestrayı yöneten Başkan Ataç, eserin başarı ile seslendirilmesinin ardından tüm salon ile birlikte öğrencileri alkışladı. Salondan gelen “bir daha” tezahüratlarının ardından Başkan Ataç ve muhteşem çocuklar eseri bir kez daha seslendirdi.

 

“Çocuklarımızın müziğe ve sanata olan ilgilerini desteklemeye devam edeceğiz”

İki Elin Sesi Var Orkestra Şefi Ramazan Albayrak, Tepebaşı Belediyesi Müzik Koordinatörü Kaan Kıran, Fevzi Çakmak Orkestrası Şefi Can Gencer ve Hayat Tepebaşı’nda Marşı’nın bestecisi Derya İnanç’a teşekkür eden Başkan Ataç, konser sonunda yaptığı konuşmada, “Çocuklarımızın müziğe ve sanata olan ilgilerini desteklemeye devam edeceğiz. 4. yıl geride kalırken bu orkestrada o kadar güzel işlere imza atıldı ki Sayıları giderek artan öğrencilerimizin her biri birbirinden değerli birer cevherdir. Onlar ve yaptıkları başarılı işler ile gurur duyuyorum. Siz değerli anne ve babalarına da bizlere duyduğunuz güven için teşekkür ediyorum. Sizler, bize güvenerek onları emanet ettiniz. Biz de bu güveni boşa çıkarmadık. İşte, ne kadar güzel bir iş ortaya çıktı hep birlikte burada şahit olduk. Müzik ile sanat ile uğraşmaları çok güzel. Belki hepsi müzisyen olmayacak ama sanatın onlara kattığı artılar ile dünyaya bakacaklar. Sanat sayesinde güzel, iyi insanlar olacaklar. Bu güzel başarıların devamının gelmesi için biz de çocuklarımızı desteklemeye, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Hepinizi tek tek kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Konser, salonu dolduran müzikseverlerin alkışları eşliğinde sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ