Eskişehir Haber | Muhabir26

AÖF soru ve cevapları yayınlandı! Kayıt yenileme ne zaman ve nasıl yapılır?

Dün itibarıyla AÖF’te güz dönemi sona erdi. Cumartesi ve pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından şimdi yüz binler soru ve cevaplara kilitlenmiş vaziyette… Öğrencilerin sorduğu soru ise “AÖF soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?” şeklinde… İşte detaylar…

REKLAM ALANI
AÖF soru ve cevapları yayınlandı! Kayıt yenileme ne zaman ve nasıl yapılır?

AÖF güz dönemi dönen sonu sınavları 12-13 Ocak tarihlerinde gerçekleşti ve bir dönem sona erdi. Öğrenciler bahar dönemi için kayıt yaptıracak ama daha öncesinde yüz binler soru ve cevapların bir an evvel yayınlanmasını bekliyor. Sonuçlar için fikir edinmek isteyen öğrenciler “AÖF soru ve cevapları ne zaman açıklanacak?” sorusunu soruyor.

AÖF SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI!

AÖF sınavlarının hemen ardından gündem olan soru ve cevaplar genellikle sınavın bitişinin ardından 3-4 gün sonra adayların erişimine açılıyordu. Fakat Anadolu Üniversitesi bugün soru ve cevapları yayınladı. Soru ve cevaplar için aşağıdaki linke tıklayınız.

AÖF SORU VE CEVAPLARI

AÖF’DE GEÇİLEMEYEN DERSLER NE OLACAK?

AÖF ders sisteminde 2 dönem vardır. Birinci dönemde alınmış olan, ancak kalınan dersler bir sonraki senenin birinci döneminde alınabilir. Geçilemeyen ikinci dönem dersi de yine aynı şekilde ikinci dönem alınabilir.

Her dönem 1 vize sınavı ve 1 final sınavı yapılır, bir eğitim ve öğretim yılında 2 vize sınavına ve 2 final sınavına girilir. Dönem içi vize notunun yüzde 30’u ve final notunun da yüzde 70’i alınarak gerekli değerlendirme ve hesaplama işlemleri yapılır. Elde edilen ortalama harf notu olarak sisteme girilir. Öğrenciler aldıkları harf notuna göre o dersten geçip geçmediklerini anlayabilir.

BAHAR DÖNEMİ KAYIT YENİLEME NE ZAMAN?

Güz döneminin sona erişiyle birlikte bahar döneminin kayıt tarihleri ve nasıl yapılacağı araştırılmaya başlandı. Kayıtlar 11-22 Şubat 2019 tarihleri arasında yapılacak.

AÖF KAYIT YENİLEME

Öğrenciler, bir yarıyılda toplam 45 AKTS kredilik ders seçebilir.

Öğrenci, ders seçim (ekle/sil) işlemlerini; kayıt yenileme tarihleri içinde, sadece o dönem için yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.

Öğrenci tarafından ders seçilmediğinde o dersten sorumlu olunmayacağı anlamına gelinmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ