Eskişehir Haber | Muhabir26

AIESEC gönüllüleri Tepebaşı’nda

REKLAM ALANI
AIESEC gönüllüleri Tepebaşı’nda

Tepebaşı Belediyesi, uluslararası gönüllülük organizasyonu AIESEC ile iş birliği kapsamında 3 ülkeden 7 öğrenciyi Doğal Yaşam Merkezi’nde ağırladı. Gönüllü öğrenciler, 6 hafta boyunca “Hayvanları Koruyun” adlı proje kapsamında kentimizde bulunacak.

Tepebaşı Belediyesi, uluslararası iş birlikleri kapsamında çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Son olarak 1948 yılında kurulan ve 128 ülkede faaliyet gösteren uluslararası gönüllülük organizasyonu AIESEC ile yapılan iş birliği kapsamında, “Hayvanları Koruyun” adlı proje hayata geçirildi. Proje kapsamında aralarında Tunus, Pakistan ve Kolombiya’dan öğrencilerin yer aldığı 7 katılımcı, Tepebaşı Belediyesi Doğal Yaşam Merkezi’ni ziyaret etti. 6 hafta sürecek gönüllük programı kapsamında farklı ülkelerden gelen öğrencilerle sosyal sorumluluk etkinlikleri düzenlenecek. Katılımcılar ziyaretinde, Doğal Yaşam Merkezi’ni gezerek merkez yetkililerinden faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Konuk öğrenciler ayrıca hayvanlara mama verdi, köpekleri gezdirdi ve ata bindi. Proje kapsamında dünyada kültürlerarası etkileşimin oluşturabilmesi ve hayvan hakları konusunda farkındalık yaratılabilmesi hedefleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ