Eskişehir Haber | Muhabir26

75. Yıl’ın ekmeği Selami Vardar Halk Merkezi’nde pişiyor

75. Yıl’ın ekmeği Selami Vardar Halk Merkezi’nde pişiyor

Odunpazarı Belediyesi’nin 75. Yıl Mahallesi’nde açtığı Selami Vardar Halk Merkezi, kadınların buluşma noktası oldu. Selami Vardar Halk Merkezi’nde bir araya gelen kadınlar burada sohbet edip, ekmek pişiriyor.

“Çocukları ve Kadınları Mutlu Bir Odunpazarı” fikrini benimseyen Odunpazarı Belediyesi, bu ilke doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. 11 ayrı mahallede bulunan halk merkezlerinde kadınlar için atölyeler açan, özel programlar ve eğitimler düzenleyen Odunpazarı Belediyesi, Selami Vardar Halk Merkezi’nde ise kadınlara kendi ekmeğini pişirme fırsatı sunuyor.

75. Yıl Mahallesi’nde yer alan Selami Vardar Halk Merkezi’nde bulunan tandır, adeta kadınların buluşma noktası oldu. Tandırda bir araya gelen mahalleli kadınlar, burada ekmek ve gözleme yapıyor. Kadınların tandırı kullanmak için ise sadece bir gün öncesinden halk merkezi yetkililerinden randevu alması yeterli.

“KAZIM KURT’A BİZE SUNDUĞU İMKÂNLARDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ”

İstedikleri saatte tandıra gelip, işleri bitene kadar ekmek ve gözleme yapabildiklerini anlatan kadınlar, kendilerine böyle bir imkan sunduğu için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti. Odunpazarı Belediyesinin kendilerine sunduğu bu imkândan çok memnun olduklarını belirten kadınlar, “Burada tandırda pişirebileceğim her şeyi yapıyoruz. Ekmeğimizi, gözlemimizi, böreğimizi burada pişiriyoruz. Aile ekonomimize de katkı sunuyoruz böylece. Hem bir araya gelip sohbet ediyor, hem de kendi ekmeğimiz kendimiz pişiriyoruz. Çok memnunuz, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a bize sunduğu imkânlardan dolayı teşekkür ederiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ