Eskişehir Haber | Muhabir26

1000 kişi daha işe alınacak!

Eskişehir iş ilanlarında iş arayanlara iş imkanı… İŞKUR iş ilanlarında yeni bir duyuru herkesi heyecanlandırdı. Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü TYP kapsamında 1000 kişiye iş imkanı sunulacak. Başvuru tarihi, başvuru şartları ve diğer iş ilanları haberimizde…

REKLAM ALANI
1000 kişi daha işe alınacak!

Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde iş bulamayan veya istihdamında zorluk çekilen işsizlerin, çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek, işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek, bunlara geçici gelir desteği sağlamak üzere Toplum Yararına Program(TYP) düzenlenmektedir. Bu bağlamda Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünce, ilimizde çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında 1000, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda 550’si genel temizlik, 183’ü güvenlik olmak üzere toplam 1733 kişilik Toplum Yararına program devam etmektedir. Devam eden programlara ilaveten ilimizde bulunan 23 kamu kurum ve kuruluşlarında kamusal alanların temizliği alanında istihdam edilmek üzere toplam 1000 kişilik daha TYP düzenlenecektir. 

MÜRACATLAR 14 OCAK’TA BAŞLADI

Düzenlenecek TYP programlarına başvurular 14 – 18 Ocak 2019 tarihleri arasında Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binasından, ilçelerde, beldelerde Kaymakamlık ve Belediyelerde bulunan İŞKUR hizmet noktalarından veya İŞKUR’un web sitesi www.iskur.gov.tr adresinden alınacaktır. TYP’ye başvuracak katılımcıların, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmaları, 18 yaşını tamamlamış olmaları, herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları( açık lise ve açık öğretim hariç), emekli ve malul aylığı almamaları gerekmektedir. Ayrıca 23 Kamu kurum ve kuruluşunda düzenlenecek TYP’lerde bir kişi, yalnızca bir kamu kurum ve kuruluşuna başvuru yapabilecektir. Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi(ADNKS) üzerinde,- bir hanede bulunan ve şartları uyan bütün kişiler başvuru yapabilecek, ancak bir haneden yalnızca bir kişi TYP katılımcısı olabilecektir. Eskişehir’e ve Eskişehir halkına hizmet etmek amacıyla düzenlenecek olan bu programlara katılmak isteyen tüm katılımcılarımızın başvurularını bekliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Cumhuriye Mah. Cengiz Topel Cad. No:64 Tepebaşı/ESKİŞEHİR
Tel: 0 222 231 04 86
Belgegeçer: 0 222 234 93 92
E-Posta : iskur.esk@gmail.com
Ağ: www.iskur.gov.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ