Eskişehir Haber | Muhabir26

Kurdeleyi Bilal Erdoğan Kesti

Kurdeleyi Bilal Erdoğan Kesti

Eskişehir’de ilk ‘Sağlıklı Gençlik Merkezi’ Bilal Erdoğan’ın katılımıyla açıldı.

Sağlıklı Gençlik Merkezi’nin açılışı, Bilal Erdoğan, Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Nabi Avcı ile Emine Nur Günay, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı ve TÜGVA Eskişehir Şube Başkanı Fatih Sert ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Bilal Erdoğan, “Dedelerimizin yaşadığı ve yaşattığı, dünyaya örnek olduğu, batılı seyyahların geri döndükleri zaman hayretler içinde anlatıp yazdıkları inceliği yeniden canlandırmak yaşatmak istiyoruz.” Sözlerine yer vererek gençlerde bunun yeniden karşılık bulmasını istediklerini ifade etti.

Yüksek İstişare Kurulu üyesi olduğu TÜGVA’nın (Türkiye Gençlik Vakfı) Türkiye’nin dört bir yanında temsilcilikleri, yurtları, gençlik merkezleri ve kitap kafeleri olduğunu ifade eden Erdoğan, “Bu Eskişehir’deki ‘Sağlıklı Gençlik’ merkezi konsept olarak bir ilk. Burada gençlerimiz özellikle sağlıklı bir şekilde yetişmelerine olanak sağlayacak bilinçlendirme çalışmasının da yapılacağını biliyorum. İnşallah hem İl Sağlık Müdürlüğü’müzün hem ilgili; örneğin Yeşilay gibi kurumların da katkılarıyla burada gençlerimize çok güzel hizmetler yapılır. Ülkemizin bütün gençlerine hizmet edecek.” sözlerine yer verdi. “Birileri kalkıp Bilal’in yeri falan derse, onlara aman pabuç bırakmayın.” diyen Bilal Erdoğan, merkezin tüm gençliğe ait olduğunun altını çizdi. diyoruz, çünkü TÜGVA’da ne faaliyet yapılacağını, ne çalışma yapılacağını genç kardeşlerimiz kendileri belirlediklerini söyleyen Erdoğan, TÜGVA’yı ‘yeni nesil gençlik vakfı’ olarak tanımladı. Yönetimlerde de yaş sınırları olduğunu vurgulayan Bilal Erdoğan, TÜGVA yönetimindeki herkesin genç olduğunu kaydetti.

Açılan merkezin gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarmak için de faydalı olacağını söyleyen Bilal Erdoğan, “Bu seçimin sonunda yine bizim birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz güçlü olsun” diyen Erdoğan, “ Buraya gelen gençler belki oyun da oynayacaklar, ama onun dışında bir sıkıntısı olan arkadaşının elinden tutup getirecek; belki onu bir bağımlılıktan kurtaracak, belki onu sigaradan kurtaracak. Dolayısıyla şu inceliği bizim ecdadımızın dedelerimizin yaşadığı ve yaşattığı, dünyaya örnek olduğu, batılı seyyahların geri döndükleri zaman hayretler içinde anlatıp yazdıkları inceliği yeniden canlandırmak yaşatmak istiyoruz. Gençlerimizde bunun yeniden karşılık bulmasını istiyoruz. İnşallah Türkiye Gençlik Vakfı’mız bütün bunları yeniden yaşatmak için, ihya etmek için Eskişehir’imize, Eskişehirlilerimize, buradaki kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun. Ve işte yine bir seçim dönemi bunları bazen unutuyoruz. Bu seçimin sonunda yine bizim birliğimiz, dirliğimiz, kardeşliğimiz güçlü olsun. Bizi bölmek isteyenlerin planları, kurmaları, tezgahları değil, bu milletin hayrını gözeten menfaatini gözeten, bu milleti namerde muhtaç etmeden, namerdin önünde boynunu büktürmeden yönetmek isteyenlerin inşallah vizyonuyla bu ülke payidar olsun. Onun için inşallah bu haftamız da dün idrak ettiğimiz nevruzumuz da hayırlı uğurlu olsun diyorum” şeklinde konuştu.

Program, Bilal Erdoğan tarafından merkezin açılışını temsilen kesilen kurdele ile sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ